Podlaska Mozaika - wystawa prac plastycznych

       W odpowiedzi na społeczne potrzeby i ponadczasowe wartości młodzież z Bursy Szkolnej w Białymstoku wzięła udział w konkursie "Podlaska Mozaika. W poszukiwaniu wspólnoty pogranicza".

      W dniu 22.V.2012 roku w Bursie Szkolnej odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu "Szkoła tolerancji" i właśnie w tym dniu zaprezentowaliśmy nasze prace plastyczne wykonane przez: Magdalenę Szyszko, Anię Bielawską, Patrycję Korżyńską, Martę Mojsę, Weronikę Klepacką, Klaudię Gołębiewską, Olgę Gwiazdowką, Agnieszkę Kotuk, Emilię Kowalską, Justynę Selwaniuk, Agnieszkę Roszko, Martynę Klimaszewską pod kierunkiem pań: Tatiany Szymkowskiej i Anny Muzyczko.

      Wystawa prac plastycznych pod tak ważkim tytułem jest swoistą opowieścią o pięknie współistnienia różnorodności religii i kultur Podlasia. Każda z zaprezentowanych prac bierze swój początek z przemyśleń, spostrzeżeń autora, wrażliwości na otaczającą rzeczywistość. Trudno jest zdefiniować czyjeś uczucia, myśli, intencje, dlatego refleksje zostawiamy odbiorcom, wierząc w to, że co niedopowiedziane jest najważniejsze.