Rok szkolny 2012/2013

I Konkurs Piosenki Angielskiej

       W dniu 17.IV. 2013 r. w naszej placówce odbył się I Konkurs Piosenki Angielskiej „Everyone Can Sing”. Wzięło w nim udział 14 wychowanków białostockich Burs i Internatów. Naszą placówkę reprezentowała Kamila Stepaniuk oraz Michał Daniłowski.

      W naszych progach gości powitał przedstawiciel Młodzieżowej Rady Bursy – Szczepan Brzostowski oraz wychowanka grupy I – Magdalena Łukaszuk. Natomiast Maksymilian Michalski z grupy II, doskonale sprawdził się   w roli konferansjera.

         Celem konkursu była prezentacja  umiejętności wokalnych i językowych wychowanków białostockich burs i internatów, popularyzacja śpiewania piosenek oraz nawiązanie współpracy z młodzieżą i wychowawcami internatów z Białegostoku. 

Jury w składzie: Renata Grzybowska- Pawlak (przewodnicząca)

 Mirosław Mancewicz – instruktor nauki gry na instrumentach

Stanisław Ruciński- wychowawca Bursy Szkolnej w Białymstoku

Krystyna Wawrzyńska- wychowawca Internatu Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2

 jednogłośnie postanowiło, że I miejsce w konkursie przypadnie Karolinie Młynarskiej z Internatu VIII LO, która brawurowo wykonała piosenkę Whitney Houston „I have nothing”. Miejsce II zajęła Karolina Karpiej  z Internatu Zespołu Szkół Handlowo –  Ekonomicznych w Białymstokuktóra zaśpiewała  „A Natural Woman” Arethy Franklin, zaś  miejsce III przyznano Magdalenie Klepackiej z Internatu X LO w Białymstoku, która zaśpiewała utwór Amy Winehouse „Rehab”.

     Serce publiczności podbiła Karolina Karejwo z Internatu VIII LO wykonując utwór Franka Sinatry „Fly Me To The Moon” i to do niej powędrowała Nagroda Publiczności.

Podczas obrad jury, czas oczekiwania na wyniki, umilił koncert piosenek angielskich zaprezentowanych przez profesjonalnych muzyków.

          W  przyszłym roku planowana jest kolejna edycja konkursu.

 Organizatorami konkursu byli wychowawcy Bursy Szkolnej w Białymstoku: 

Marta Trusiewicz 

Joanna Jedlińska