Rok szkolny 2013/2014

Konkurs czytelniczy

II połowie września 2013 roku Biblioteka Pedagogiczna Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku ogłosiła konkurs czytelniczy pod hasłem: „Czy znasz twórczość Andrzeja Pilipiuka?” skierowany do uczniów szkół wszystkich szczebli edukacji. Z Bursy Szkolnej zgłosiło się 6 osób – wielbicieli pisarstwa wspaniałego autora.

W dniu 22 października 2013 roku odbył się etap szkolny konkursu, w którym I miejsce zajęła Julia Jakubowska z grupy V, II miejsce – Katarzyna Sakowska również z grupy V, III miejsce równorzędnie zajęli Kacper Towarek z grupy I i Filip Jarząbek  z grupy II. Wychowankowie zostali nagrodzeni książkami Andrzeja Pilipiuka oraz dyplomami, które zostały im wręczone uroczyście podczas Wieczoru Andrzejkowego w bursie.

dniu 13 listopada 2013 roku w Centrum Edukacji Nauczycieli przy ul. Złotej w Białymstoku odbył się etap międzyszkolny o randze konkursu wojewódzkiego. Nasza reprezentantka Julia Jakubowska zdobyła wyróżnienie w kategorii szkół ponadgimnazjalnych i została nagrodzona książką, dyplomem i szkolnymi gadżetami.

Nagroda została wręczona na Konferencji Bibliotekarzy Województwa Podlaskiego w dniu 21 listopada 2013 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Białymstoku, w której Julia uczestniczyła wraz z opiekunem Biblioteki Bursy Szkolnej w Białymstoku – Panią Alicją Wróblewską.