Rok szkolny 2014/2015

Sprzątanie świata

„Dobrze jest człowiekowi żyć z głową w chmurach

a myślom dać mieszkać pośród orłów,
ale musi on też myśleć o tym, że im wyżej drzewo wspina się ku niebu,

tym głębiej musi zapuścić korzenie w serce matki Ziemi”

Przysłowie indiańskie

W tym roku akcja „SPRZĄTANIE ŚWIATA” miała swoją 21 odsłonę i ruszyła wyjątkowo wcześnie (27 kwietnia), by w czasie wakacji promować odpowiedzialne wobec środowiska postawy, w myśl hasła przewodniego: „TURYSTO! SZANUJ ŚRODOWISKO!”. Celem tegorocznej kampanii było zwrócenie uwagi na osobisty wpływ każdego Polaka na środowisko przyrodnicze w czasie wypoczynku, w czasie pobytu na łonie przyrody. W bursie nasi wychowawcy również promowali „nieśmiecenie” już przed wakacjami, abyśmy do wypoczynku przystąpili z kodeksem odpowiedzialnego turysty w głowach.

Kulminacyjny punkt tej akcji miał jednak miejsce tradycyjnie we wrześniu. W dniu 18 września 2014 roku, wyposażeni w worki, grabie, miotły oraz dobre humory i chęci do pracy, wybraliśmy się na porządkowanie terenu wokół bursy oraz okolic dworca PKP przy ul. Towarowej. Wspólnie z nami do akcji przystąpiły Panie: Joanna Jedlińska, Elżbieta Siemieniuk i Pan Stanisław Ruciński. Nasi wychowawcy nie tylko sprawowali nad nami opiekę, ale też pomagali w porządkach i wpajali nam do głów eko – wiedzę, abyśmy potrafili pomagać naszemu środowisku na co dzień.

Ten dzień zdecydowanie możemy uznać za: „Przyjemne z pożytecznym”, dzięki ciepłemu wrześniowemu słońcu, miłej atmosferze, nowej wiedzy i efektywnej pracy. Wszyscy wróciliśmy do bursy zadowoleni i pozytywnie zmęczeni.