Rok szkolny 2014/2015

Wycieczka integracyjna

W środę 24 września 2014 roku my – pierwszoklasiści z bursy – pojechaliśmy na wyjazd integracyjny do Poczopka zorganizowany przez Panią Dyrektor Janinę Łukaszuk i naszych wychowawców.  Wyjazd ten miał na celu integrację społeczności bursianej oraz ciekawe spędzenie czasu wolnego.

O godzinie 13.30 zebraliśmy się pod budynkiem i wsiedliśmy do autokarów. Po  dotarciu na miejsce zwiedziliśmy park leśny „Silvarium” oraz galerię „Na skraju puszczy”. Podziwialiśmy m.in.: ciekawie skonstruowane zegary słoneczne, różne gatunki sów i zwierząt leśnych, owadów, malownicze krajobrazy. Szczególnie zachwycił nas szklany ul, dzięki któremu mogliśmy poobserwować wytężoną pracę pszczół.  W  integracji pomogły nam gry i zabawy grupowe. Najbardziej spodobał nam się quiz,               w którym należało wykazać się wiedzą o bursie. W odpowiedziach na zadawane pytania, często podchwytliwe, okazała się najlepsza grupa IV.

Po fizycznym i umysłowym wysiłku nadszedł czas na ognisko, które było dobrym źródłem ciepła. Rozgrzaliśmy się ciepłą herbatą, bigosem i kiełbaskami.  Najedzeni mogliśmy przystąpić do dalszych konkurencji. Najpierw odbył się bieg sztafetowy, który  po zaciętej walce, wygrała grupa III.   Po krótkim odpoczynku przyszedł czas na rozgrywki siatkówki. Mimo niewielkich problemów technicznych, mecze zostały rozegrane. Towarzyszył im głośny doping kibiców, którzy nie zrazili się nawet panującym zimnem. Zwycięstwo odniosła ponownie grupa III a zawodnicy zostali nagrodzeni czekoladami. Zrobiło się późno, więc zaczęliśmy szykować się do powrotu po wcześniejszym sprzątnięciu miejsca spotkania. Mamy nadzieję, że zawarte znajomości zamienią się w wieloletnie przyjaźnie.