Rok szkolny 2014/2015

“Dzień Nauczyciela”

W dniu 14 października 2014 roku o godzinie 19.00 w świetlicy bursy tłumnie zebrała się cała społeczność placówki: Pani Dyrektor Janina Łukaszuk, wychowawcy, pracownicy administracji i obsługi oraz wychowankowie bursy. W tak szerokim gronie spotkaliśmy się po to, by wspólnie świętować Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji obejrzeliśmy występ artystyczny przygotowany przez nasze artystycznie uzdolnione koleżanki i kolegów. Całą imprezę prowadził przystojny i błyskotliwy konferansjer Maksymilian Michalski.

Na początku artyści w kilku słowach wprowadzili nas w genezę święta oraz przesłali serdeczne podziękowania i wyrazy sympatii wszystkim pracownikom bursy. Później rozpoczął się mini teleturniej,

w którym rywalizowali przedstawiciele wychowawców i wychowanków. Prowadzący jak z rękawa sypał zaskakującymi pytaniami dotyczącymi społeczności bursy oraz życia w naszej placówce a odpowiedzi uczestników konkursu zadziwiały obszernością, trafnością i wielką wiedzą. Było dużo śmiechu, uśmiechu, pozytywnych odpowiedzi i świetnej zabawy. Po wyrównanej walce ogłoszono remis i wręczono uczestnikom skromne upominki. Następnie, dzięki kreatywności organizatorów, zapoznaliśmy się z humorystyczną klasyfikacją idealnych wychowawców i wychowanków. Ostatnią atrakcją wieczoru był występ Marcina, który zaśpiewał piosenkę o naszych wychowawcach dedykowaną im samym.  

Na koniec serdecznie podziękowaliśmy Pani Dyrektor, wychowawcom i pracownikom bursy za trud wkładany w codzienne wychowanie i złożyliśmy im serdeczne życzenia. Uroczystość była pięknie przygotowana i wywołała mnóstwo entuzjazmu i pozytywnego myślenia.