Rok szkolny 2019/2020

Spotkanie autorskie z Arturem Beckerem

W dniu 6 listopada 2014 roku w Bibliotece Pedagogicznej CEN w Białymstoku odbył się wieczór autorski niemieckojęzycznego pisarza Artura Beckera, który urodził się w 1968 roku   w Bartoszycach na Mazurach, w rodzinie o polsko – niemieckich korzeniach. Pisarz od 1985 roku mieszka w Niemczech, gdzie pisze i publikuje w języku niemieckim powieści, opowiadania, wiersze i eseje oraz zajmuje się tłumaczeniem. Okazją do spotkania była promocja książki „Nóż w wódzie. Pieśń o topielcach”. Artur Becker osobiście czytał fragmenty książki w  języku polskim (posługując się piękną polszczyzną) oraz niemieckim. Pisarz opowiadał także o problemach związanych z przekładem fraz polskich na język niemiecki i wynikających z tego zabawnych sytuacjach językowych, o sobie i swoim pisarstwie. Chętnie rozmawiał z czytelnikami i podpisywał swoje książki.

Artur Becker jest członkiem niemieckiego PEN – Clubu, nagrodzonym wieloma literackimi, prestiżowymi nagrodami a przede wszystkim jest ciekawym człowiekiem.

W spotkaniu uczestniczyło 13 osób z bursy: Magdalena Klim, Aleksandra Gleba, Karolina Szymańska, Izabela Jóźwiak, Magdalena Piotrowska, Katarzyna Sakowska, Justyna Chudzik, Angelika Jednorowska, Mariusz Jóźwiak, Jakub Mironkiewicz, Marta Koc, Paulina Kowalczuk, Marta Narel i pan Cezary Rzeszotarski.