Rok szkolny 2014/2015

Szopka Bożonarodzeniowa

Świąteczne ozdoby i szopki bożonarodzeniowe uzupełniają wymowę świąt. Ich najbardziej oczywistym zadaniem jest podkreślenie wyjątkowości świątecznych dni, nadanie uroczystego charakteru, wprowadzenie blasku i piękna w nasze życie.

W bursie od wielu lat w grudniu organizowany jest Konkurs na najładniejszą szopkę i ozdobę choinkową. Inicjatorem i organizatorem tego konkursu jest Pani Tatiana Szymkowska. W tym roku szkolnym podsumowanie konkursu odbyło się  w  dniu 18 grudnia. Każdy wychowanek i pracownik bursy miał możliwość obejrzeć piękne i oryginalne prace przygotowane przez dziewczęta z sekcji plastycznej i oddać głos, na tą najpiękniejszą. W ten sposób wyłoniono zwycięzców:

Szopki bożonarodzeniowe:

I miejsce – Julia Maksymowicz i Agnieszka Witkowska (szopka nr 2)  

II miejsce – Wioleta Łubińska (szopka nr 3)

III miejsce – Justyna Chudzik (szopka nr 1)

Autorki zwycięskich konkursowych szopek oraz autorki ozdób choinkowych: Ewelina Łoniewska    i Anna Kondraciuk zostały nagrodzone za swoje prace.

Szopki z naszego bursianego konkursu można będzie również podziwiać na wystawie w Internacie ZSH-E w Białymstoku przygotowanej w ramach konkursu „Szopka Bożonarodzeniowa – nasza tradycja i współczesność”.