Rok szkolny 2014/2015

Wigilia

Boże Narodzenie obchodzone od ponad 2000 tysięcy lat na całym świecie zamienia co roku kilka grudniowych dni w magiczny czas. Czas oczekiwania, radości, wyciszenia… czas, w którym chcemy usiąść razem ze swoimi bliskimi przy wigilijnym stole.

Nasi wychowankowie, tradycyjnie już, zanim wyjadą do rodzinnych domów, zasiadają do bursianych, pięknie ozdobionych, wigilijnych stołów. W tym roku świetlica bursy wypełniona była po brzegi w dniach 15-18 grudnia.

Każdy wieczór wigilijny rozpoczynał się od obejrzenia jasełek pt. „Europejskie Boże Narodzenie”, w których występowali najbardziej utalentowani wychowankowie, przygotowani pod bacznym okiem wychowawców-reżyserów: pani Anny Gibulskiej, pani Alicji Wróblewskiej, pani Joanny Jedlińskiej. Następnie odczytywany był fragment Ewangelii o narodzeniu Chrystusa, składane były przez wychowawców życzenia i odbywało się uroczyste łamanie opłatkiem, po którym wszyscy zajadali się przygotowanymi przysmakami i w oczekiwaniu na Mikołaja śpiewali kolędy. Ukoronowaniem każdego wieczoru było przybycie świątecznego gościa, który w towarzystwie swoich pomocników każdemu wychowankowi rozdawał prezenty.

„Cicha noc, święta noc…” – cieszymy się, że i w tym roku zawitała do naszej bursy.