Rok szkolny 2015/2016

Bezpieczny Internet

„Lepszy Internet zależy od Ciebie!” – pod takim hasłem 9 lutego obchodzony był Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Po raz kolejny, w ponad stu krajach na całym świecie odbyły się wydarzenia, mające na celu podkreślenie roli każdego z użytkowników w tworzeniu bezpiecznego i przyjaznego Internetu. Organizatorem Dnia Bezpiecznego Internetu w Polsce jest Polskie Centrum Programu Safer Internet, które tworzą Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa oraz Fundacja Dzieci Niczyje. Partnerem wydarzenia jest firma Facebook, natomiast Głównym Partnerem DBI jest Fundacja Orange.

                              W ramach tych działań w bursie zorganizowano w lutym 2016

gazetkę „Stop Cyberprzemocy” i „Dzień Bezpiecznego Internetu” przygotowaną przez młodzież

pokaz filmów: „Stop Cyberprzemocy” , „Bez kożuszka”

prelekcję przeprowadzoną przez Panie Joannę Jedlińską i Dorotę Suchocką mającą na celu uświadomienie zagrożeń, jakie może nieść niewłaściwe wykorzystanie Internetu; zasad ochrony swojej prywatności w sieci

Test Wiedzy na temat Bezpiecznego Internetu Test Wiedzy na temat Bezpiecznego Internetu odbył się w dniu 11 lutego 2016 roku. Przygotowały go i przeprowadziły Panie Dorota Suchocka, Marta Trusiewicz,  Joanna Jedlińska oraz Marta Iwanow.  Do rywalizacji przystąpiło 48 osób, które wykazały się dużą wiedzą na temat Internetu i bezpieczeństwa w sieci.

        Zwycięzcy:

        I miejsce

                        Izabela Jóźwiak(grupa VIII) – Adam Poszyler (grupa IV) – Karolina Szymańska (grupa VIII)

           II miejsce

                   Mateusz Krakówka (grupa VIII)

            III miejsce

 Agnieszka Aniśko (grupa II) – Michał Dąbrowski (grupa  III) – Karol Jurguć (grupa III) – Łukasz Sidor (grupa II) – Kamil Sokołowski (grupa II)

            Gratulujemy!