Rok szkolny 2015/2016

“Okno na świat” – kolejne spotkanie

Brazylia, największe państwo Ameryki Południowej oblane wodami Atlantyku. To kraj słońca, miejsce wielu kontrastów i ogromnego bogactwa niezwykłej przyrody i kultury…

W dniu 17.03.2016 r. odbyło się w bursie kolejne spotkanie z cyklu „Okno na świat”. Tym razem przybył do nas gość właśnie z Brazylii – Bailarino.

Ten niezwykły Brazylijczyk, trenuje sztukę walki Capoeira od 21 lat. Podróżując po świecie i Europie (m.in.: Francja, Włochy, Polska, Niemcy, Holandia, Norwegia, Węgry, Belgia, Turcja, Czechy, Ukraina) nie tylko zdobywał większe doświadczenie ale również dzielił się z innymi trenującymi swoimi niesamowitymi umiejętnościami.

W 2013 roku w Azerbejdżanie na Mistrzostwach Świata w Capoeira dowiódł swoich wielkich umiejętności zdobywając wicemistrzostwo świata, które przyznali mu najwięksi Capoeirarze świata.

Jego przybycie spotkało się z dużym zainteresowaniem chłopców jak i dziecząt :). Przekonaliśmy się, że tak naprawdę jest to sztuka walki, która pomaga do życia wprowadzić ład i porządek oraz element magii i filozofii. Kiedy patrzyliśmy na Bailarino który z ogromną pasją i przyjemnością prezentował nam swoje umiejętności, mogliśmy poczuć się jak w słonecznej Brazylii. Natomiast Ci którzy spróbowali swoich sił, zaryzykowali i wzięli udział w treningu zgodnie przyznali, że capoeira nie jest łatwa ale może być dla każdego.

Było to bardzo pozytywne doświadczenie i bogate spotkanie. Tego wieczoru w bursie zaświeciło brazylijskie słońce.