Rok szkolny 2016/2017

“Okno na świat” – I spotkanie

To pierwsze spotkanie w tym roku szkolnym 2016/2017 ale już kolejne z cyklu „Okno na świat”. Tym razem pani Ewa Gasparewicz zaprosiła studentkę z Jordanii – Sarę, która zabrała nas w podróż po kraju na Bliskim Wschodzie.

Jordanię wyobrażaliśmy sobie jako kraj pustynny, z Beduinami przemierzającymi na wielbłądach bezkresne morza piasków, ruinami antycznych miast i słynną Petrą wykutą w skałach różowego piaskowca. Nie zawiedliśmy się. Sara przedstawiła wszystkim licznie przybyłym na spotkanie prezentację o sekretach tego egzotycznego i jakże ciekawego kawałka świata. Zapewniła nas, że Jordania jest pełna charyzmatycznego uroku, zarówno w swej scenerii, jak i ogromnej arabskiej gościnności.

Jeszcze długo będziemy powracać myślami do tej niesamowicie pouczającej podróży. Tego wieczoru każdy znalazł coś dla siebie – starożytne ruiny na czele z cudowną Petrą, orientalny klimat wąskich uliczek w Ammanie, cuda natury jak Morze Martwe i Wadi Rum, a także trochę aktywnego wypoczynku, wspinaczka na zbocza Wadi Rum, oraz pływanie wśród raf koralowych. Czy trzeba jeszcze coś dodawać? Może krótko…nic tak nie poszerza horyzontów, jak zwiedzanie i poznawanie nowych miejsc oraz ludzi!