Rok szkolny 2016/2017

Szopki Bożonarodzeniowe

W dniu 10 stycznia 2017 roku w Internacie Zespołu Szkół Handlowo – Ekonomicznych odbyło się podsumowanie XIII edycji konkursu pod nazwą„Bożonarodzeniowa szopka – nasza tradycja i współczesność”.

Wykonawcy wszystkich tegorocznych prac z internatów i burs z całego województwa podlaskiego wykazali się, jak co roku, niezwykłą pomysłowością, starannością i oryginalnością . Po raz kolejny  jury miało trudny orzech do zgryzienia.

Naszym wychowankom udało się zdobyć nagrodę publiczności  za estetykę, dokładność, precyzję wykonania szopek. I tak wyróżnione zostały prace wykonane przez:

Martę Szczytko, Alicję Filipczuk, Tomasza Żarskiego, Macieja Karp

oraz Urszulę Łochnicką, Emilię Nieroda, Konrada Płonowskiego

pod kierunkiem pani Ewy Gasparewicz.

Podsumowanie konkursu szopek uświetniły jasełka w wykonaniu gospodarzy oraz, już po raz drugi, konkurs kolęd i pastorałek wykonanych przez przedstawicieli poszczególnych placówek. Nasze wychowanki Alicja Filipczuk oraz Patrycja Zieziula wykonały pastorałkę pt. „W  maleńkiej stajence Bóg się rodzi”. Następnie wszyscy goście zaproszeni zostali na uroczystą kolację.

Zwycięzcom gratulujemy i mamy nadzieję, że na kolejny konkurs również się wybierzemy.

W tym roku skorzystaliśmy również z zaproszenia MDK do udziału w Przeglądzie Najpiękniejszych Szopek, który odbył się w dniu 10.01.2017roku w Centrum Wystawienniczo – Konferencyjnym Archidiecezji Białostockiej. Przegląd odbył się pod patronatem Księdza Arcybiskupa Edwarda Ozorowskiego i Prezydenta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego. Podczas przeglądu zaprezentowaliśmy dwie szopki wykonane przez Marlenę Łaską, Helenę Karbowską i Arkadiusza Czarkowskiego, pod kierunkiem pani Tatiany Szymkowskiej. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody i dyplomy.

Cieszymy się, że mogliśmy zaprezentować nasze prace na forum miasta i dzięki temu kultywować piękną, polską tradycję tworzenia szopek.