Rok szkolny 2016/2017

“Okno na świat” – III spotkanie

Dante to student z Dżakarty, którego w dniu 22.02.2017r. p. Ewa Gasparewicz zaprosiła na kolejne spotkanie z cyklu „Okno na świat”.  

Osoby uczestniczące w spotkaniu,  za sprawą prezentacji multimedialnej szybko przeniosły się na archipelag 17 tysięcy indonezyjskich wysp, ciągnący się łukiem od drapaczy chmur Singapuru po spieczone słońcem plaże północnej Australii. Mogliśmy zobaczyć wielomilionowe metropolie i starożytne monumenty, kryjące się w cieniu gorących wulkanów, bezludne plaże przeglądające się w krystalicznie czystych morskich wodach i poznać najbardziej niedostępne zakątki wysp na których czają się tygrysy i gigantyczne warany. Wiemy, że Indonezja to bajecznie kolorowa odyseja z czwartą co do wielkości populacją na świecie i kalejdoskopową mozaiką religii i kultur…

Była to kolejna bogata lekcja kształtująca naszą osobowość, wrażliwość    i wiedzę o świecie, o kraju egzotyki, bezinteresownie przyjaznych ludziach, fascynującej i nieskomercjalizowanej przyrody. 

Dzięki takim spotkaniom mamy okazję do niepowtarzalnych przeżyć, a tym razem nawet przeżyć smakowych, dzięki którym mogliśmy jeszcze bardziej zrozumieć i zasmakować Indonezję od środka.