Rok szkolny 2017/2018

Odwiedziny w Domu Dziecka w Supraślu

26 października Panie: Ewa Rzeszotarska, Ewa Gasparewicz i Pan Cezary Rzeszotarski wraz z grupą wychowanków udali się na kolejne spotkanie z podopiecznymi Domu Dziecka w Supraślu. Przygotowaniem do tego wyjazdu była zbiórka przeprowadzona wśród wychowanków i pracowników bursy, dzięki której mogliśmy zakupić drobne upominki, które dzieciom sprawiły dużo radości. Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy!  

Wiele osób mówi, że chciałoby pomagać, ale nie jest w stanie patrzeć na cierpienie innych. My wiemy, że cierpienie uszlachetnia i nie jest to pusty frazes. Gdy wtapiasz się w środowisko nie do końca naturalne masz jeszcze większą szansę na to, by docenić całe dobro które Ciebie spotkało. Wtedy chcesz czynić jeszcze więcej dobra i to koło pięknie się zamyka. To czynienie dobra jest też braniem, braniem nieszkodliwym i potrzebnym dla każdego z nas.

Czas spędzony z tymi cudownymi, pokrzywdzonymi przez los dziećmi na pewno nie był stracony. Aż trudno uwierzyć, że taka banalna rzecz jak wspólna dyskoteka, chwila rozmowy sprawia dzieciom tyle radości, a sama nasza obecność daje im poczucie, że jednak ktoś ich odwiedza!

Zachęcamy, żeby raz na jakiś czas zebrać się w sobie i poświęcić swój czas i uwagę dzieciom, pozbawionym rodziny. Radość w oczach tych dzieci jest nie do opisania. Trzeba pojechać i doświadczyć takiego uczucia, żeby zrozumieć, że jednym uśmiechem można dać tak wiele, tak wiele tym którzy tego potrzebuj a jednocześnie tak wiele otrzymać w zamian.

Ta kolejna wizyta pozostanie w pamięci nas wszystkich. To niewątpliwie wyjątkowy czas z którego pragniemy czerpać jak najwięcej i jak najdłużej…