Rok szkolny 2017/2018

Szopka Bożonarodzeniowa

W dniu 13.XII.2017r. w Bursie Szkolnej odbył się Konkurs na najładniejszą Szopkę Bożonarodzeniową. Celem tego corocznego Konkursu jest między innymi tworzenie klimatu świątecznego, rozwijanie uzdolnień artystycznych i oczywiście kultywowanie tradycji. W tym roku do konkursu przystąpiły 3 szopki. W wyniku głosowania całej społeczności bursianej zwyciężyła szopka wykonana przez: Martę Szczytko, Macieja Karpa i Tomasza Żarskiego. II miejsce zajęła szopka wykonana przez: Aleksandrę Drożdżewicz i Arkadiusza Czarkowskiego a III miejsce szopka wykonana przez Helenę Karbowską.

W dniu 16.01.2018r. szopka, która zajęła I miejsce wzięła udział w Konkursie organizowanym przez Towarzystwo Internatów i Burs, gdzie została doceniona i przywieźliśmy do bursy dyplom i nagrodę za III miejsce. Również w tym samym czasie nasze dwa urocze anioły, czyli Dominika Kobus i Karolina Kosz, wzięły udział w przeglądzie kolęd i pastorałek.

Natomiast 9.01.2018r. dwie pozostałe szopki zostały zaprezentowane podczas V Przeglądu Najpiękniejszych Szopek Bożonarodzeniowych. Organizatorami tego przedsięwzięcia są: przez abp Tadeusz Wojda, metropolita białostocki i prezydent miasta Białystok Tadeusz Truskolaski, a współorganizatorem – Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku.