Rok szkolny 2017/2018

Stroik Wielkanocny

Tradycja tworzenia stroików wielkanocnych jest bliska społeczności bursy. Kultywujemy ją od wielu lat tworząc piękne ozdoby związane ze Świętami Wielkanocnymi, które prezentujemy nie tylko w bursie. Nasze prace wielokrotnie można było spotkać na różnych wystawach i konkursach inspirowanych zwyczajami i tradycjami tych pięknych wiosennych świąt. Jednym z takich przedsięwzięć, w którym od wielu lat uczestniczymy, jest Konkurs pod hasłem: „Stroik Wielkanocny – zwyczaje i tradycje” organizowany przez Towarzystwo Internatów i Burs w Białymstoku. Podczas tegorocznej edycji naszą placówkę reprezentował stroik przygotowany przez  wychowanki: Alicję Filipczuk i Helenę Karbowską.

W dniu 12 kwietnia 2018 roku – w Internacie Zespołu Szkół Rolniczych CKP w Białymstoku – odbyło się uroczyste podsumowanie tego konkursu. Tym razem nie udało się nam zająć żadnego z czołowych miejsc, ale wspólne przygotowanie stroika i spotkanie z rówieśnikami z innych placówek dało nam wiele satysfakcji.

Serdecznie dziękujemy Towarzystwu Internatów i Burs za ten konkurs, ponieważ sprzyja on kultywowaniu tradycji związanych ze Świętami Wielkanocnymi i naszej wzajemnej współpracy.

Mamy nadzieję na udział w tym przedsięwzięciu w kolejnych latach.