Rok szkolny 2018/2019

Warsztaty dla rodziców

Pogodzenie codziennych obowiązków rodzicielskich, domowych i zawodowych bywa wielkim wyzwaniem. Bardzo często rodzice czują się przytłoczeni, zmęczeni i mają poczucie, że dłużej już tak nie dadzą rady, a codzienne napięcia wpływają na jakość relacji w rodzinie. Warto więc zadbać o swój wypoczynek by być jeszcze lepszym rodzicem…

W dniu 18.11.2018 r. w naszej bursie odbyły się warsztaty dla Rodziców Kiedy nasza cierpliwość jest wystawiana na próbę?” zorganizowaneprzy współpracy z Zespołem Szkół Budowlano – Geodezyjnych w Białymstoku.  Podczas warsztatu Rodzice mieli okazję określić rolę stresu w swoim życiu,poznać sposoby radzenia sobie z emocjami przeżywanymi w stresujących sytuacjach oraz czynniki minimalizujące negatywne skutki stresu ispojrzeć na stres z nowej perspektywy – dowiedzieć się jak wzmacniać swoją siłę życiową i psychiczną.

Zajęcia warsztatowe przebiegły w miłej i przyjaznej atmosferze. Każdy z uczestników miał okazję zaprezentować swoje sposoby radzenia sobie ze stresem, jak się okazało niektórzy mają je „we krwi”, inni z powodzeniem uczą się ich każdego dnia. Codzienne życie pełne jest sytuacji trudnych i stresowych. Współczesne czasy stawiają przed ludźmi mnóstwo wyzwań. Nie da się uniknąć stresu, jest nieodłącznym elementem ludzkiego życia, musimy nauczyć się z nim żyć i bronić przed jego niszczącymi skutkami . Trzeba więc nauczyć się radzić sobie z nim, bo znając czynniki wpływające na dobre i złe samopoczucie, łatwiej kierować własnym życiem i wnosić promień słońca w życie własne i innych ludzi.

Ewa Gasparewicz