Rok szkolny 2018/2019

“S.O.S dla bezdomnych kotów”

 “Obcując z kotem,

człowiek ryzykuje jedynie to, że stanie się wewnętrznie bogatszy.”
Colette

Już po raz kolejny nasi wychowankowie mieli okazję okazać serce zwierzętom i wziąć udział w konkursie fotograficznym „S.O.S dla bezdomnych kotów”, którego głównym celem jest wyczulenie nas wszystkich na los bezdomnych kotów. Konkurs jest organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku oraz Fundację „Kotkowo”. W tym roku do konkursu zgłosiliśmy prace sześciorga wychowanków z Bursy Szkolnej w Białymstoku: Marty Szczytko, Małgorzaty Marczuk, Natalii Tymińskiej, Ewy Górskiej, Marcina Maleszy i Kamila Budnika których opiekunami byli: pani Ewa Rzeszotarska, pani Ewa Gasparewicz i pan Cezary Rzeszotarski. Komisja konkursu w składzie:  

1.    Jerzy Żebrowski – fotograf, od lat współpracuje z Białostockim Teatrem Lalek oraz lokalną prasą,

2.    Jerzy Lech – fotograf, instruktor Młodzieżowego Domu Kultury w Białymstoku,

3.    Marcin Nawrocki – fotoreporter portalu informacyjnego Samorządu Województwa Podlaskiego „Wrota Podlasia”, pracownik Gabinetu Marszałka Urzędu Marszałkowskiego
Województwa Podlaskiego

miała trudne zadanie i po obejrzeniu 73 prac wybrała najlepsze. Wśród tych prac jedno zdjęcie Marcina Maleszy zdobyło II nagrodę  a drugie zdjęcie zostało wyróżnione.

Bardzo serdecznie gratulujemy Marcinowi!

Również gratulacje należą się naszej pozostałej piątce fotografów, których zdjęcia stały się ozdobą wystawy w Młodzieżowym Domu Kultury w Białymstoku.

Zapraszamy do obejrzenia wystawy!

Ewa Rzeszotarska