Rok szkolny 2018/2019

“Okno na świat” – spotkanie III

Jak wiemy w dzisiejszym świecie, podróżowanie między kontynentami i krajami nie stanowi problemu. Możemy coraz częściej zwiedzać inne państwa oraz poznawać odmienne kultury. Uczy  to nas  tolerancji do innych osób, jak również pogłębia naszą wiedzę.

W dniu 18.05.2019 r. po raz kolejny odbyło się spotkanie zorganizowane przez p. Ewę Gasparewicz z cyklu „Okno na świat” które pozwoliło nam rozszerzyć horyzonty naszej wiedzy i zainteresowań . Tym razem przybyła do nas Hana, dziewczyna która urodziła się na Tajwanie, mieszka w Wietnamie, a studiuje w Hongkongu. Swoją prezentacją w oka mgnieniu przeniosła nas na inny kontynent. Mogliśmy podziwiać całe bogactwo kulturowe, zapoznać się ze zwyczajami, smakami i obyczajami Wietnamu. Była to kolejna bogata lekcja kształtująca naszą osobowość, wrażliwość i wiedzę o świecie oraz nauka tolerancji do drugiego człowieka, odnajdująca zarazem szereg cech wspólnych jakie mamy.

Spotykając się z ludźmi z różnych regionów świata, możemy rozwijać nasze kontakty. Dzisiejszy świat, daje nam furtkę do szybkiego porozumiewania się na odległość. Mając znajomych z innych państw rozwijamy nasz język i wspólne zainteresowania. Odwiedzając się nawzajem zwiedzamy swoje państwa, poznając również obyczaje ich mieszkańców.