Rok szkolny 2019/2020

Z wizytą w Supraślu

W polskich placówkach opiekuńczo – wychowawczych przebywają tysiące dzieci. Nie trafiły tam za karę, ale dlatego, że w domach rodzinnych były krzywdzone lub niechciane. Inne zostały zabrane rodzicom z powodu ich ubóstwa, bądź nieporadności życiowej. Umieszczono je w domach dziecka by było im lepiej niż w ich własnych domach…

25.11.2019r. to dzień długo wyczekiwany przez naszych wychowanków. Tego dnia po raz kolejny młodzież wraz z wychowawcami wybrała się do Supraśla by odwiedzić przebywające tam dzieciaki. Mieliśmy ze sobą wcześniej przygotowane upominki dla każdego i w związku z tym, iż nasze odwiedziny wypadły w Dniu Pluszowego Misia, zawieźliśmy dzieciom ogromnego Misia.

Jak zawsze zostaliśmy bardzo serdecznie przywitani przez pracowników i dzieci tam przebywające. Było naprawdę miło i rodzinnie podczas wspólnych gier i zabaw z najmłodszymi. Dzieci jak zawsze okazały się niezwykle kochane. Przytulały się do nas i chętnie z nami bawiły. Było mnóstwo śmiechu i radości, ale też chwil wzruszenia podczas rozmów indywidualnych z najstarszymi podopiecznymi.

Trudno było się rozstać ale opuszczaliśmy to miejsce przekonani, że dobrze i pożytecznie spędziliśmy czas i że chcemy tu powracać częściej!!!!!

Ewa Gasparewicz