Rok szkolny 2021/2022

Jasełka w Bursie

W tym roku młodzież Bursy Szkolnej  przygotowała występ artystyczny pt. ,,Jasełka na wesoło i poważnie”. 14 –osobowa grupa uzdolnionej i aktywnej  młodzieży pod opieką wychowawczyni Alicji Wróblewskiej przez kilkanaście dni  przygotowywała dekoracje, rekwizyty oraz ćwiczyła swoje role i śpiewanie kolęd.

Po raz pierwszy młodzież zaprezentowała się przed swoimi kolegami i koleżankami
z bursy wieczorem 15 grudnia 2021 r. Było przedstawienie jasełkowe, życzenia świąteczne i noworoczne , wspólne śpiewanie kolęd, zdjęcia. Śnieżynki poczęstowały publiczność słodyczami. Wychowawcy oraz Dyrekcja Zespołu Placówek Oświatowych Nr 1 w Białymstoku podziękowali młodzieży za występ oraz złożyli życzenia świąteczne wychowankom i ich rodzinom.

W dniu 16 grudnia zespól artystyczny wystąpił z tym samym przedstawieniem przed pracownikami Zespołu Placówek Oświatowych nr 1 w Białymstoku. Dyrekcja ZPO nr 1 złożyła wszystkim  pracownikom życzenia świąteczno – noworoczne i obdarowała zebranych słodkimi upominkami.

Po zakończeniu występu wychowankowie biorący udział w Jasełkach wraz z opiekunem spotkali się w świetlicy bursy. Przy herbacie i ciasteczkach podzielili się wrażeniami po udanym występie i omówili  najbliższe plany artystyczne.

Opracowanie: Alicja Wróblewska