Rok szkolny 2022/2023

Wolontariat daje MOC

5 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, coroczne święto wolontariuszy i organizacji, które zajmują się wolontariatem w Polsce i na całym świecie.

W dniach 2 – 4 grudnia gościliśmy w Bursie, jako współorganizatorzy, przedstawicieli Ogólnopolskiej Konferencji „Wolontariat daje MOC”. Biorąc udział w konferencji oraz debacie mieliśmy szansę na poznanie sylwetek laureatów konkursu „OŚMIU WSPANIAŁYCH”. Ich wypowiedzi po raz kolejny utwierdziły nas w przekonaniu, że wolontariat, oprócz tego, że niesie ze sobą bezinteresowną pomoc, może być sposobem na przełamanie monotonii codziennego życia, drogą do zawarcia nowych znajomości, czy też szansą na zdobycie nowych umiejętności. Prezes Fundacji „Świat na tak” pani poseł Joanna Fabisiak wolontariuszy nazwała współczesnymi bohaterami.

Okazujmy jak najwięcej dobra, życzliwości, zainteresowania drugiemu człowiekowi by czasami choć na chwilę rozpromienić czyjeś szare, smutne życie. I pamiętajmy: pomocy potrzebują nie tylko ludzie, ale też zwierzęta i przyroda. Nikt z nas nie żyje tylko dla siebie. Uczmy się żyć dla innych.

„Starajcie się zostawić ten świat troszkę lepszym niż go zastaliście” jak powiedział kiedyś Robert Baden-Powell.