Dzisiaj

Obecnie w Bursie może mieszkać 331 wychowanków. Dziewczęta jak i chłopcy mają do dyspozycji sypialnie trzy i czteroosobowe, pokoje do cichej nauki, dobrze wyposażoną bibliotekę z czytelnią, salę do tenisa stołowego i bilardu, salę rekreacji sportowej, salę telewizyjną, komputerową i świetlicę. Nasza młodzież uczy się w białostockich szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. Wielu wychowanków uczęszcza na dodatkowe zajęcia, np. językowe, sportowe.

Dzisiaj Bursa stwarza możliwości wszechstronnego rozwoju swoim mieszkańcom. Organizowane są zajęcia edukacyjne, spotkania ze specjalistami, wspólne Wigilie, pożegnania maturzystów i zakończenia roku szkolnego. Młodzież bierze udział w konkursach prozdrowotnych, fotograficznych, plastycznych, muzycznych i innych rozwijających talenty i uzdolnienia. W Bursie prężnie działa Młodzieżowa Rada Bursy, która organizuje wyjścia młodzieży do kina, teatru, na lodowisko.

Bursa jest dla młodzieży drugim domem, do którego chętnie wraca. Wraz z gronem pedagogicznym tworzy jedną, wielką, rozumiejącą się społeczność.