Nasza okolica

Bursa mieści się w samym sercu Bojar, które są jedną z najstarszych dzielnic Białegostoku.

Z Bursy wszędzie mamy blisko, pieszo dojdziecie do szkół w których się uczycie: Zespołu Szkół Budowlano-Geodezyjnych, III Liceum Ogólnokształcącego, VIII Liceum Ogólnokształcącego, VI Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących.

Bardzo dobrze rozwinięta komunikacja miejska i bliskie położenie przystanków autobusowych, ułatwi wam dojazd np. do Zespołu Szkół Elektrycznych, Zespołu Szkół Technicznych im. gen. W. Andersa, I Liceum Ogólnokształcącego, XIII Liceum Ogólnokształcącego. Bez problemu dojedziecie też na dworzec PKP i PKS.

Z Bursy spacerem z łatwością można dojść do tętniącego życiem centrum miasta: Rynku Kościuszki, uroczych Plant i Rezerwatu Zwierzyniec – czyli morza zieleni z ogrodem zoologicznym.

Wracając ze spaceru zrobicie zakupy w okolicznych sklepach: Galeria Jurowiecka, Centrum Handlowe Ryska, Galeria Atrium Biała, Galeria Alfa i mini sklepach osiedlowych.

Na randkę możecie wybrać się do kina Helios, na kręgle do Kula-hula, do parku trampolin, na lodowisko czy na „Węglówkę” – miejsce spotykań młodzieży, gdzie znajduje się skatepark.

A wiecie gdzie jest “Dziewczynka z konewką”?? To zaledwie 15 minut drogi od Bursy spacerkiem. Sprawdźcie na interaktywnej mapie murali Białegostoku – TUTAJ: