Rok szkolny 2012/2013

Happening Niepodległościowy

DzieńOdzyskania Niepodległości

przez Polskę

9- 12 listopada 2012

Bez historii, mowy, sztuki

Bez mądrości tej z nauki

naród się zamieni w bezimienny kraj

Marek Grechuta ,,Ojczyzna’’

W dniach 9 – 12 listopada 2012 roku w naszej bursie uroczyście uczciliśmy – przypadającą na 11 dzień tego miesiąca  – 94  rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Z tej okazji przygotowaliśmy gazetkę patriotyczną na temat tego święta oraz hapening niepodległościowy. W piątek – 9 listopada – w  hollu bursy od samego rana wyczuwało się patriotyczny nastrój. Każda przechodząca osoba otrzymywała od naszych, odświętnie ubranych, koleżanek i kolegów  biało – czerwony kotylion. W tle rozbrzmiewały patriotyczne pieśni. Nie zabrakło wśród nich: „Marsz Polonia”, „Przybyli ułani pod okienko”, „Nie rzucim ziemi”,  „Wojenko, wojenko”, „Hej, hej ułani”,  „O mój rozmarynie” i wielu innych związanych z tym niezwykle ważnym dla Polaków dniem.

Następnie, w dniu 12 listopada, Pan Cezary Rzeszotarski zorganizował II edycję Turnieju Tenisa Stołowego, w której wzięło udział 12 osób. W drodze zaciętej, ale uczciwej rywalizacji wyłoniła się zwycięska „trójka”:

I miejsce – Piotr Klimowicz

II miejsce – Rafał Bortniczuk

III miejsce – Rafał Nesterowicz

Wszystkie działania  podjęte w naszej bursie z okazji tego  święta miały na celu umacnianie postawy patriotycznej  młodzieży, rozwijanie świadomości obywatelskiej i wpajanie szacunku oraz przywiązania do tradycji i historii własnego narodu.