Rok szkolny 2019/2020

Zrób przelew życia

Zapotrzebowanie na krew nadal jest bardzo duże i każdego dnia czeka na nią drugi człowiek. Krew to dar którego nie da się wyprodukować czy kupić w aptece. Jedyną fabryką krwi jest ludzki organizm dlatego tak ważne jest abyśmy WSZYSCY! mieli świadomość, że niezbędna jest bezinteresowna chęć podzielenia się tym darem z innymi.

W dniu 28.11.2019r. dwudziestoosobowa grupa młodych ludzi pod opieką pani Ewy Gasparewicz i pana Stanisława Rucińskiego udała się tym razem do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku by tam, na miejscu oddać krew. Dla niektórych osób uczestniczących w akcji „Zrób przelew życia” była to pierwsza wizyta w Centrum i okazja by bezinteresownie podarować cząstkę siebie – własną krew osobom potrzebującym.

Po dokonaniu rejestracji, kilkunastu minutach spędzonych na jak się okazało nie zawsze wygodnym łóżku, wyjęciu igły i zaciśnięciu miejsca ukłucia nasi krwiodawcy pokazali, że rozwijanie wrażliwości w ich sercach i poczucia odpowiedzialności za drugiego człowieka nie jest im obce.

DZIĘKUJEMY wszystkim dawcom którzy odpowiedzieli na nasz apel i oddali tak cenny dar, jakim jest podarowanie własnej  krwi dla ratowania życia i zdrowia drugiego człowieka. To dobrze, że potrafimy się zmobilizować mimo różnych sytuacji życiowych…

Pamiętajmy – dobro naprawdę procentuje!!!

Ewa Gasparewicz