Rok szkolny 2023/2024

Podsumowanie działalności wolontariatu

„Każdy ma coś, co może dać innym”
(Barbara Bush)

Koniec roku to również czas na podsumowania. Jako Zespół Wolontariatu chcemy podziękować wszystkim osobom, które dobrowolnie zaangażowały się w wiele pięknych akcji jakie miały miejsce w bursie, poświęcając swój czas, gotowość by nieść pomoc innym, wszystko czyniąc z prawdziwym oddaniem i pasją.

Udało nam się wykonać kartki urodzinowe dla dzieci z hospicjum oraz kartki świąteczne dla naszych emerytów. Włączyliśmy się w akcję „Święty Mikołaj dla Seniora” dostarczając przygotowaną paczkę dla seniorki, podopiecznej Domu Pomocy Społecznej w Choroszczy oraz w akcję organizowaną przez Fundację „Pomóż Im” na rzecz Dzieci z Chorobami Nowotworowymi i Hospicjum dla Dzieci „Przeczytaj list do Świętego Mikołaja”, podejmując decyzję o chęci zakupu prezentu dla rodzeństwa, podopiecznych hospicjum. Wszystkie dzieci z hospicjum otrzymały również ręcznie wykonane na szydełku żółwiki.

W ramach Charytatywnego Kiermaszu Bożonarodzeniowego organizowanego na holu bursy wykonaliśmy ozdoby świąteczne, wieńce, mydełka, kartki, stroiki oraz wspólnie upiekliśmy ciasta, rogaliki, pierniki i ciasteczka. Dochód z kiermaszu zostanie przekazany na pomoc Olkowi, podopiecznemu fundacji Avalon.

Po raz kolejny stwierdzamy, że pomoc drugiemu człowiekowi nas uszlachetnia dając ogrom satysfakcji.

DZIĘKUJEMY za wsparcie, okazaną pomoc i zaangażowanie.

Zespół Wolontariatu