Rok szkolny 2012/2013

Wiosenna Wycieczka

W czwartkowy poranek, 25 kwietnia młodzież z naszej bursy wraz z opiekunami wybrała się za rzekę Bug, w celach relaksacyjnych i poznawczych.

Wesoła 50-osobowa ekipa z Białegostoku zwiedzanie rozpoczęła od Pałacu Zamoyskich. Podzieleni na dwie grupy mieliśmy okazję podziwiać jego autentyczny wystrój: neobarokowe i neoregencyjne plafony, piece z miśnieńskich kafli, marmurowe kominki, dębowe parkiety, niezwykłą kolekcję malarstwa, meble, rzeźby, lustra. Ponadto spacerowaliśmy po Kozłowieckim Parku Krajobrazowym rozciągającym się wokół pałacu.

Kolejnym przystankiem na naszej trasie był Lublin, gdzie zwiedzaliśmy Stare Miasto, Zamek Lubelski i Archikatedrę. Przeszliśmy się także podziemiami, które ciągną się pod kamienicami na starówce, doprowadziły nas one na obiad do restauracji „Sielsko Anielsko”.

Ostatnim miejscem jakie odwiedziliśmy było Państwowe Muzeum na Majdanku. Pełni refleksji i zadumy nad losem ludzi, którzy tam zginęli, oglądaliśmy obozowe baraki i krematorium. Na zakończenie tego spaceru, w hołdzie zamordowanym zapaliliśmy symboliczny znicz pamięci.